Katalog domů


Proč vozíme domy přes půl světa ? 

Naše domy jsou určeny pro sofistikovanou skupinu lidi s určitým přehledem. Pro lidi, kteří si udělají čas, na průzkum, zajdou do detailu…
My nevyrábíme domy z OSB dřevotřísky. Ta se dělá v zásadě z odpadu, který je spojen lepidlem.
Začíná to dřevem… V Kanadě roste určitá odrůda jehličnanů, která se speciálně hodí na stavbu trámové konstrukce. Také objemy těžených kmenů jsou zde dvojnásobné! Jádro – vnitřní dřevo je hustší, má méně suků, je pružnější a tím pádem má ohromné technické vlastnosti.
V neposlední řadě samotná ÚPRAVA DŘEVA – to je hodně důležité pro samotnou výstavbu. Kanadské stavební dřevo je ručně tříděné, musí být orazítkované/schválené… každý kus, každá deska prochází přísnou kontrolou a musí být třídy A1,A2. Nic jiného pro výrobu našich domů není povoleno !
Dalším aspektem je samotný stavební systém. Ten je v Kanadě dokonalý. Staví se tam nejvíce dřevostaveb na světě. Statisíce domů ročně !  A mluvíme o opravdových dřevostavbách. Celý systém je absolutně jednotný, přísně kontrolovaný a 100% dodržovaný…

Domy na klíč stavíme v cenové relaci 28 000,-Kč za m2 zastavěné plochy. Příklad 100 m2 přízemní dům vyjde na 2,8 mil Kč. Radi Vám spočítáme přesnou cenu Vašeho nového domu.  Kontaktujte nás přes formulář dole na stránce.

Vybírejte z naší NABÍDKY DOMŮHistorie Nelson Homes


1. března 1949 založili bratři Ray a Austin Nelsonovi malou dřevo-výrobní firmu v Lloydminster, v provincii Alberta. Nazvali ji NELSON LUMBER - Nelsonova dřevo-výroba. Jejich motto bylo naprosto jednoduché „Vždy dát lidem za jejich peníze tu nejlepší možnou kvalitu a ještě více” (dodnes stojí první postavený dům - již 70 let bez rekonstrukce). Obchod vzkvétal již od začátku a bratři si brzo uvědomili, že lidé potřebují více než jejich dříví a dobré rady, jak postavit dům. Vizí bylo poskytnout kompletní stavební servis, přes kvalitně zpracované projekty, až po výrobu veškerých komponentů a dodávky celkových balíčků hrubých staveb zákazníkům. Hlavním cílem bylo vyplnit mezeru na trhu, tzn. stavět domy pro farmáře žijící daleko od větších měst. V roce 1958 otevírají bratři oddělenou divizi - NELSON HOMES/Nelsonovy domy. Výhoda kompletního "balíkového" systému byla velice dobře přijata v oblastech, pro které bylo těžké sehnat stavební dělníky. Dobrá pověst firmy začala narůstat a Nelsonova dřevo-výrobna otevřela více obchodů. Oddělení výstavby se staralo o většinu projektů a byly otevřeny dvě nové továrny na výrobu střešních nosníků, aby mohly udržet krok s velmi narůstající poptávkou.

Současnost Nelson Homes


Nelson Homes se stala největší a nejstarší firmou tohoto druhu v Kanadě. Ročně vyrobí 500 - 600 domů, maximální množství je zhruba 800 domů za rok. Nelsonovy domy se stávají ověřeným vůdcem ve stavebním oboru po celé Kanadě. V dnešní době společnost zaměstnává přibližně 1000 lidí a má několik výrobních a prodejních závodů se dřevem a stavebninami. Za svoji existenci vyrobili již více než 60 000 domů ve velikosti v rozmezí od 74 do 1300 m², rovněž početné množství vícejednotkových a obchodních budov. Komplexní produktová řada nyní zahrnuje bytové výstavby, ke kterým patří kompletní domový balík, Ready-to-move/připravený k okamžitému nastěhování, rodinné domy (dvoudomy), domy pro důchodce, pečovatelské domy a rovněž materiály pro zemědělské a obchodní budovy. V roce 2003 Ray Nelson převedl vlastnictví společnosti skupině dlouholetých zaměstnanců, kteří nadále pokračují v Nelsonově tradici. Jejich zájmem a cílem je pokračovat v kvalitě řemesla a čestnosti výroby. V dnešní době se firma specializuje na prodej domů do USA, Kanady, díky naší společnosti expanduje také do Evropy a velmi rázně proniká na asijský trh.

Máte nějaké dotazy?


Využijte našeho kontaktního formuláře pro spojení s námi nebo využijte některých z uvedených kontaktů.

 Otevírací doba

PO - PÁ 9:00 - 15:00

 Telefon

+420 721 626 198